Krosty u niemowlęcia. Co to może być?

Witam. Zwracam się z prośbą o udzielenie mi odpowiedzi: mój maluszek ma 5 miesięcy i martwię się, bo strasznie się poci. Ma teraz takie gorączki na nóżkach, na pupie, na pleckach i troszke na twarzy, ma także gdzieniegdzie pryszcze - na rączkach i przedramionach ma ich dużo i są czerwone. Co to może być? Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam, beata.
ponad rok temu

Witam.
U 5-miesięcznego maleństwa zmiany te najprawdopodobniej odpowiadają zakażonym potówkom. Radziłabym nie ubierać dziecka za ciepło (w upały wystarczy koszulka na ramiączkach + pampers lub sam pampers + przykrycie pieluszką tetrową). Zmiany znikną same. Proszę też nie stosować oliwek po kąpaniu, a jedynie dolewać do wody emolienty.
Ze względu jednak na fakt, iż jest to malutkie dziecko, a zmian nie mam możliwości bezpośrednio obejrzeć, radziłbym aby odwiedziła Pani pediatrę.

Pozdrawiam