Krótki cykl miesiączkowy po porodzie przez cesarskie cięcie

Jestem 5 miesięcy po porodzie CC i dostaję okres co 19 dni trwa on koło 5 dni trzy pierwsze dni są dosyć obfite dodam że mam 37 lat.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Krwawienie miesięczne po porodzie może zmienić swój charakter w porównaniu ze stanem sprzed ciąży (miesiączka trwająca 5 dni uznawana jest za fizjologię).
Nie ulega jednak wątpliwości, że krwawienie występuje zbyt często. Wskazana wizyta u lekarza ginekologa - endokrynologa i wykonanie profilu hormonalnego.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli Pani jest w trakcie laktacji możliwe jest wystąpienie wahań hormonalnych odpowiedzialnych za zaburzenie trwania i częstotliwości cyklu.