Krótkie drzemki i domaganie się mleka przez dwuipółmiesięczne dziecko

Witam. Mam problem z drzemkami mojego 2,5 miesięcznego synka. Maluch karmiony jest sztucznym mlekiem. Jego dwie drzemki w ciągu dnia trwają max 30 min. budzi się z płaczem i zaczyna chrumkać. Śpi w swoim łóżeczku. Nie jestem w stanie uśpić go po raz drugi. W nocy śpi ok 8 godzin.Nie ma kolek, nie boli go brzuszek. Na spacerze śpi ok 2 godzin. Po każdej drzemce domaga się mleka mimo iż została mu do kolejnego posiłku godzina. Dostaje 6x150 ml. Często zjada wszystko i domaga się więcej. Co robić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dostosować się do rytmu malucha. Dziecko nie zawsze będzie chodziło jak w zegarku. U tak małych dzieci nie ma stałych pór karmienia! Poza tym dziecko może się domagać butelki gdyż jest spragnione, a nie głodne. Może Pani spróbować dopajać dziecko wodą mineralną podgrzaną do odpowiedniej temperatury. W okresie grzewczym łatwo doprowadzić do odwodnienia organizmu.