Krótkie miesiączki - dlaczego?

Witam. Mam 30 lat i urodziłam trójkę dzieci. Od jakiegoś czasu około roku mam strasznie skąpe miesiączki, które nie trwają nawet 3 dni. Oprócz tego wyczułam przy ujściu pochwy jakąś narośl z prawej strony. Do tego wszystkiego wcześniej miałam upławy a teraz wiadomo żeby być czystym trzeba się dokładnie umyć i wyciągam białe skrzepy z pochwy. Badanie wymazu robię raz w roku, na szczęście nic nie wykazało ostanie na początku roku. Jednakże troszkę się boję, bo moja mama zmarła na złośliwego raka dróg rodnych, dzidek również na raka. A ja do tego wszystkiego nie mam najmniejszej ochoty na sex i w ogóle na nic, nic mnie nie cieszy a wręcz wszystko przeszkadza od około miesiąca. Proszę o podpowiedz. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji konieczne jest wykonanie badania ginekologiczne i ewentualnie badań dodatkowych.
Objawy są dosyć nieswoiste, przyczyn może być wiele i należy wyjaśnić, która może być najbardziej prawdopodobna.
W grę mogą wchodzić zmiany organiczne narządów płciowych, a także nieprawidłowości hormonalne.

Należy skonsultować się z ginekologiem.