Krótkie miesiączki przy hiperprolaktynemi

Witam, mam pewien problem.
Mam 23 lata do tej pory moje miesiączki trwały ok 6 - 7 dni. Od stycznia ( wtedy też było ostatnie współżycie) moje miesiączki trwają 2 góra 3 dni. Wykonałam większość badań hormonalnych na zlecenie dermatologa (problem z włosami) i wyszedł mi podwyższony poziom prolaktyny. Ze strachu zrobiłam ok 5 testów ciążowych i jeden z krwi wszystkie wyszły negatywnie.
Endokrynolog stwierdził, że mam hiperprolaktynemie i zapisał leki. Ale w dalszym ciągu przez te miesiączki ogarnia mnie strach, że mogę być w ciąży. Czy leki które zażywam na zbicie prolaktyny mogą mieć wpływ na badanie krwi beta hcg i powodować, iż pokazują wynik błędny? Czy lekarz endokrynolog mógłby nie zauważyć ciąży? Byłby to ok wtedy 10 tydzień, a miałam ze sobą badania takie jak ( tsh, ft3, ft4, prolaktyna, prolaktyna 60 po mtc, testosteron, progesteron, LH). W styczniu również miałam robione usg dopochwowe, na którym wyszło, że mam jeden jajnik większy niż drugi. No ale ciąży potwierdzić lub zaprzeczyć się nie dało by to i tak za wszystkie było.
Proszę o odpowiedź na pytanie jaka jest przyczyna tak krótkich miesiączek i czy jest możliwość, iż jestem w ciąży?

Witam!

Krótkie miesiączki są wywołane hiperprolaktynemią czynnościową,  która została potwierdzona badaniami z obciążenieniem mct. Podczas ciąży we krwi kobiety można wykryć inny hormon - beta-hCG, który jest produkowany przez zarodek po zagnieżdżeniu się w macicy. Ten właśnie hormon jest oznaczany w testach ciążowych zarówno domowych jak i w laboratorium. Ponieważ wypadły negatywnie, nie jest Pani w ciąży. Ani wysokie stężenie prolaktyny, ani stosowane przez Panią leczenie nie mogło wpłynąć na wyniki testów ciążowych. Są one wiarygodne.

Leczenie hiperprolaktynemiii powinno wyrównać zaburzenia endokrynologiczne i spowodować, że miesiączki staną się dłuższe. Na razie musi się Pani wykazać cierpliwością. W każdym razie nie jest Pani w ciąży.