Krótkie penetracje bez wytrysku a ryzyko ciąży

witam, kochałem się ze swoją dziewczyną bez zabezpieczenia, za pierwszym razem jakieś 5 może 6 minut, na 100% bez wytrysku w pochwie, później na drugi lub trzeci dzień jakieś półtora minuty penetracji, również do wytrysku w pochwie nie doszło. było to jakis tydzien lub półtora temu, powinna wczoraj lub dzisiaj dostać miesiączkę lecz jak na razie jej nie ma. Obawiamy się że może być w ciąży. Czy jest taka możliwość? bez wytrysku cięzko by było plemnikom dostać się do jajowodów.. czekam na odp :)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Myli się Pan. Plemniki znajdują się także w preejakulacie wydzielanym podczas trwania całego stosunku. Jest ich oczywiście znacznie mniej niż w ejakulacie, jednak jak wiadomo do zapłodnienia potrzebny jest jeden plemnik. Dlatego też nie można wykluczyć, że doszło do zapłodnienia.
Wskazane jest wykonanie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki lub najlepiej nie mniej niż 14 dni od stosunku, który potencjalnie mógł skutkować ciążą.
W przypadku wyniku pozytywnego wskazana konsultacja ginekologiczna.