Krótszy niż zwykle okres

Witam! Moja dziewczyna zawsze miała regularne miesiączki trwające od soboty i kończące się w czwartek (stosuje pigułki antykoncepcyjne od 3 lat). W tym miesiącu okres przyszedł terminowo 14.01.2012 (sobota) i wyglądał jak zawsze. Ale dzisiaj 18.01.2012 (środa) już go prawie nie ma! Pigułki były brane każdego dnia o tej samej porze. Przy przedostatniej pigułce z ostatniego blistra po przyjęciu (ok. 2 h) nastąpiła jednorazowa biegunka, nie brała kolejnej pigułki. Seks uprawialiśmy ok. 9 dni przed pominięciem pigułki i teraz również się nie kochaliśmy. Czym może być spowodowany szybszy koniec okresu niż zwykle!

Witam serdecznie!
Krwawienia występujące w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie są miesiączkami fizjologicznymi, a tzw. krwawieniami z odstawienia. U pań stosujących tę metodę zabezpieczenia od kilku lat możliwa jest zmiana charakteru krwawienia, zwykle na mniej obfite. Skrócenie czasu krwawienia o jeden dzień nie budzi naszych zastrzeżeń. Stosunek mający 9 dni przed pominięciem tabletki nie stanowi zagrożenia ciążą. Stosunek mający miejsce niedawno (nie precyzuje Pan, kiedy miał on miejsce) mógł doprowadzić do zapłodnienia, ale na objawy ciąży jest jednak zdecydowanie za wcześnie. W obecnej sytuacji wydaje się, że mogą być Państwo spokojni. Jeżeli chcecie mieć Państwo pewność, że skrócenie krwawienia nie jest objawem ciąży, zawsze mogą Państwo wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam