Krwawiące dziąsła podczas szczotkowania

Witam . Mam pewien problem z krwawiącymi dziąsłami . Ok 2 miesiące temu, żułem prawie codziennie gumy oczywiście do żucia ;). Przestałem ponieważ zaczęła mi lecieć krew z dziąseł . W od tamtego czasu krew mi leci nawet bez niczego , siedzę , oglądam TV i nagle czuje krew w ustach , mam tak codziennie po kilka razy , nie muszę nawet nic jeść a krew sama leci. Podczas szczotkowania też zaczęła mi lecieć okropnie . Proszę o pomoc ! W razie kontaktu jestem do dyspozycji ! Pozdrawiam

Trochę dziwne , proszę zgłościć się do Swojego lekarza , może jest jakiś nieusunięty korzeń , albo bardzo zniszczony ząb i uraża Pan zarastającą nad nim błonę śluzową

Witam. Najczęstszą przyczyną krwawienia z dziąseł jest ich stan zapalny spowodowany zalegającym kamieniem nazębnym. Następną przyczyną jest dieta uboga w witaminę C ( brak warzyw i owoców), anemia, skaza krwotoczna, choroba wątroby, cukrzyca, zaburzenia hormonalne, niektóre leki i in. Proszę zatem udać się do stomatologa, który stwierdzi jaka konkretnie przyczyna występuje u Pana. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Przyczyną krwawienia jest stan zapalny dziąsła spowodowany złogami kamienia nad i poddziąsłowego. Odpowiednie zabiegi higienizacyjne w gabinecie oraz regeneracja dziąseł metodą Vector powinny rozwiązać problem.