Krwawienia po laparoskopi a ciąża

Witam,
od 2 lat próbujemy z mężem mieć dzieci ale nie wychodzi. Mieliśmy wszystkie badania i jest ok. Miesiąc temu miałam zrobioną laparoskopie na drożność jajowodów i wyszło,że są drożne tylko jajniki były "porcelanowe" ale lekarz mówił, że teraz powinno być ok, bo je nakłuli itp. Po dwóch tygodniach dostałam planowo miesiączkę, która była normalnie obfita, mniej bolesna i trwała jeden dzień krócej niż zwykle. Miesiączki zawsze dostawałam regularnie (cykl 28 dni) płodne 13,14 dzień (robiłam testy owulacyjne i potwierdzone przez ginekologa).

W 18 dniu cyklu po tej miesiączce źle się czułam i miałam zawroty głowy, na następny dzień miałam bóle brzucha jak na miesiączkę i delikatne krwawienia jasną krwią, 20,21 dniu krwawienia obfite, ale trochę mniej jak przy miesiączce i ból brzucha a od 22 czysto tylko kłucie w jajnikach i czasami lekki ból brzucha (temperatura 36,9). Nigdy wcześniej tego nie miałam, dlatego jestem zaniepokojona, czy jest to coś złego? Mogę być w ciąży przy takich dolegliwościach?
Z góry dziękuje za odpowiedź!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Z pewnością w pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę (wykonać test ciążowy). Możliwe jednak, że jest to jedynie przejściowe zaburzenie cyklu wywołane niedawno przebytym zabiegiem. Po wykluczeniu ciąży, proszę poobserwować się w kolejnych cyklach. Jeżeli problem będzie się powtarzać, konieczne mogą być badania hormonalne.
Pozdrawiam serdecznie!