Krwawienia po usunięciu macicy i jajników

Witam jestem po usunięciu macicy i jajników 4 miesiące przez pierwsze 3 mieśiące brałam zastrzyki hormonalne byłam też w sanatorium i tam korzystałam z zabiegów i czułam się bardzo dobrze. A teraz lekarz wypisał mi tabletki Activelle i czuje się okropnie mam krwawienie jestem nerwowa na skórze pojawiły się jakies krosty ja te tabletki sama odstawiłam nie wiem czy musze wrócić do zastrzyków i czy te objawy to coś normalnego.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli opisane tabletki powodowały tak liczne objawy niepożądane, to zdecydowanie powinna je Pani odstawić. Tak naprawdę, ponieważ ma Pani usunięte jajniki, powinna mieć Pani włączony inny preparat hormonalny. O tym jaki preparat będzie najlepszy, powinien zdecydować specjalista ginekolog, który prowadzi Pani leczenie. Być może będą to mogły być ponownie zastrzyki.

Mimo terapii hormonalnej u pacjentki po usunięciu macicy nie występują krwawienia!!!
Jeśli usunięto Pani macicę wskazana byłaby hormonalna terapia tylko samym estrogenem.