Krwawienia z nosa, wypadanie włosów - czym to może być spowodowane?

Mam 20 lat. Od paru lat mam bardzo częste krwawienie z nosa. Byłam z tym u lekarza i wysłał mnie na zabieg, dzięki któremu miało to ustąpić, jednak tak się nie stało. Te krwawienia są coraz częstsze. Również wypadają mi w dużych ilościach włosy. Jesli ktoś nawet lekko mnie złapie czy otrę się o jakiś mebel, od razu powstaje siniak. Moje pytanie: czym to może być spowodowane?

Witam serdecznie!

Oprócz badania przez lekarza, należałoby na pewno przeprowadzić diagnostykę w kierunku ewentualnych zaburzeń krzepnięcia (ocena morfologii z rozmazem, czas krwawienia, czas krzepnięcia, INR). Krwawienia z nosa zdarzają się także przy problemach z wysokim ciśnieniem tętniczym. Oprócz tego pozostaje przyczyna laryngologiczna - anomalia naczyniowa.

Pozdrawiam serdecznie