Krwawienia z odbytu a stosowanie plastrów antykoncepcyjnych

Od pół roku zdarzają mi się krwawienia z odbytu - 3 razy trwające po kilka dni oraz bóle w tamtej okolicy - znacznie częściej. Czytałam o szczelinie odbytu i zastanawiał się, czy to ta dolegliwość. Poza tym stosuję plastry antykoncepcyjne i czytałam, że ich skutkiem ubocznym mogą być żylaki odbytu. Niestety do proktologa trudno się dostać, a nie wiem jak potraktować te dolegliwości.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z chorobą hemoroidalną. Nie można jednak wykluczyć także innych możliwości, w tym infekcji lub zaburzeń mikro i makroelementów.Wskazana konsultacja z lekarzem.