Krwawienia z odstawienia a normalna miesiączka

Dzień dobry, w ostatnim czasienie zrobiłam przerwy w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych, ze względu na ważne wydarzenie. Biorę je już 1.5 roku (są to tabletki artizia) i zawsze robiłam normalną,7 dniową przerwę. W niedzielę zaczęłam mieć krwawienia, wczoraj i dzisiaj wyglądały one jak zwyczajny okres. Ostatnią tabletkę wzięłam wczoraj wieczorem i okres powinnam dostać w piątek. Co te krwawienia mogą oznaczać?Czy dostanę normalnego okresu? I czy mam zacząć opakowanie normalnie,?Z góry dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Miesiączka, a mówiąc precyzyjniej krwawienie z odstawienia występuje gdy w organizmie spadnie ilość hormonów dostarczanych w tabletkach. Nie dzieje się to zawsze od razu. Mało tego, czasami krwawienie może być bardzo skąpe. Czasami jednak może wystąpić plamienie śródcykliczne, które także jest czymś normalnym w trakcie stosowania antykoncepcji. Nie ma powodów do obaw.