Krwawienie 2 tygodnie po miesiączce - co oznacza?

2 tygodnie od rozpoczęcia ostatniego okresu zauważyłam że plamię. Było to wczoraj, a dzisiaj obudziłam się i sporo krwi się po prostu przelało przez tampon. Miesiączki mam regularne i pierwszy raz zdarza mi się coś takiego. Mam stałego partnera, zabezpieczamy się prezerwatywą i nie ma możliwości, abym była w ciąży.
Proszę o pomoc, czy to może być coś poważnego?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Plamienie może być spowodowane owulacją i nie jest to nic niepokojącego. Ale takie plamienie i krwawienie w środku cyklu może być spowodowane np. stanem zapalnym dróg rodnych, polipem szyjki macicy, torbielą jajnika. Należy to wyjaśnić podczas wizyty u ginekologa.

Pozdrawiam