Krwawienie a przedwczesna miesiączka

Mam 47 lat .

Martwi mnie jedna rzecz. Przerost endometrium 25 sierpnia zastosowano abrazje diagnostyczną kanału szyjki macicy i jamy macicy. Przez 2 dni nie było żadnego krwawienia tylko bardzo malutkie plamienie, ale na 3 dzień wystąpiło krwawienie i trwa już 5 dzień jest dosyć obfite. 6 sierpnia miałam miesiączkę i myślałam, że to może być przyspieszona miesiączka. Ale z tego co wyczytałam tak nie powinno być. Proszę mi napisać czy to może świadczyć, że jest coś nie tak.
Nadmieniam, że nie mam przy tym żadnych bólów.

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Krwawienie po zabiegu abrazji może się utrzymywać nawet kilka dni. Jest to dość częsty objaw niepożądany. Nie świadczy to o żadnej dodatkowej patologii. Około po 4 tygodniach od zabiegu wystąpi miesiączka i wtedy wszystko wraca do normy.

Serdecznie pozdrawiam!