Krwawienie a starania o dziecko

Witam, od kilku miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Mam nieregularne cykle i biorę Luteinę od 15 dnia cyklu przez 10 dni 2x dziennie podjęzykowo. W tym miesiącu pojawiły się u mnie plamienia w 24 dniu cyklu - brązowy śluz, są bardzo skąpe. Trwają już 3 dzień i w zasadzie wystarcza sama wkładka. Czy to już może być miesiączka? Czy powinnam nadal brać luteinę czy odstawić? Test ciążowy zrobiłam popołudniu w 26 dniu - był negatywny więc niestety raczej wykluczam ciążę :(. Z drugiej strony nie wiem co robić bo lekarz powiedział, że w przypadku podejrzenia ciąży pod żadnym pozorem mam nie przerywać brania Luteiny? Brać nadal i czekać na normalny okres czy uznać te plamienia za okres i przerwać? Nie mam możliwości kontaktu ze swoim lekarzem ze względu na urlop. Proszę o informację

Witam serdecznie! Ustalenie właściwej przyczyny krwawienia z dróg rodnych możliwe jest wyłącznie po przeprowadzeniu badania ginekologicznego. Wydaje się, że opisywane plamienie nie jest rozpoczynającą się miesiączką, a plamieniem patologicznym. Z tego względu odstawienie luteiny nie jest wskazane. Tym bardziej, że na tym etapie nie możemy jeszcze wykluczyć ciąży. Proszę pamiętać, że testy ciążowe dają wiarygodne wyniki w dniu spodziewanej miesiączki, co odpowiada średnio 14 po owulacji. Wykonany przez Panią test nie może zostać uznany za prawidłowy. Wskazane jest powtórzenie testu za kilka dni, koniecznie z porannej porcji moczu. Pozdrawiam