Krwawienie i nieprzyjemny zapach po poronieniu - czy można już współżyć?

Czy po poronieniu można współżyć, pomimo tego że występuje krwawienie i wydziela się przy tym bardzo nieprzyjemny, intensywny zapach? Od poronienia minęło niecałe 2 tygodnie.

Witam serdecznie,
po poronieniu krwawienie utrzymuje się przeciętnie około 2 tygodni. Niepokojącym objawem jest nieprzyjemny zapach wydzieliny. Najprawdopodobniej doszło do stanu zapalnego dróg rodnych. Macica nie do końca oczyściła się z resztek po poronieniu. Dlatego konieczne może być łyżeczkowanie jamy macicy.
Powinna Pani jak najszybciej udać się do ginekologa. Skutki takiego stanu mogą być bardzo poważne. Do tego czas należy wstrzymać się ze współżyciem.
Pozdrawiam