Krwawienie i przyjmowanie plastrów

Witam! Jestem zaniepokojona pewnymi objawami. 2 tygonie temu w pierwszym dniu miesiączki przykleiłam pierwszy plaster antykoncepcyjny (wcześniej nie stosowałam żadnej antykoncepcji hormonalnej, to moja pierwsza). Przez te dwa tygonie cały czas krwawię, nie ma co prawda skrzepów w tym drugim tygodniu, ale jest krew i trochę brązowego śluzu. Martwię się, czy wszystko jest w porządku. Jak długo można tak krwawić? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienia czy plamienia w trakcie stosowania tabletek lub plstrów antykoncepcyjnych są jednym z najczęstszych działań niepożądanych. Powinny całkowicie ustąpić po ok. 2-3 opakowaniach. Jeśli będą utrzymywać się dłużej lub w sposób nieprzerwany, polecam wizytę u ginekologa.