Krwawienie kilka dni po pierwszym stosunku: Czy to normalne?

Witam.
5 dni temu uprawiałam pierwszy raz sex, niestety po tylu dniach wciąż wycieka mi krew, a pochwa jest spuchnięta. Podczas stosunku bardzo mnie bolało. Do okresu mam jeszcze dość dużo czasu więc to nie od tego raczej.
Po przerwanym stosunku poszłam od razu do toalety i przy oddawaniu moczu leciało mi strasznie dużo krwi i to dość długo. Myślę, że jak na błonę dziewiczą to za dużo zwłaszcza, że po 5 dniach wciąż mam krwawienia słabsze, ale ciągle są. Od czego to może być?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Możliwe, że doszło do uszkodzenia ściany pochwy. W takim wypadku krwawienie trwa zwykle 1-3 dni, ale nie jest to ścisła reguła. Podczas pierwszego w życiu stosunku kobieta często nie jest wystarczająco rozluźniona, by wyprodukować wystarczającą ilość naturalnego lubrykatu, redukującego tarcie. Rezultatem jest ból i nieraz właśnie uszkodzenie ściany pochwy.

Powinna Pani poczekać teraz do momentu aż krwawienie całkiem ustąpi i udać się do lekarza ginekologa, by ten wykluczył inne możliwe przyczyny krwawienia, jak ogniska endometriozy w obrębie pochwy czy szyjki macicy, polip szyjki macicy czy też nadżerka. Do tego czasu nie powinna Pani współżyć ani używać tamponów, by pozwolić naruszonej tkance się zagoić.

Pozdrawiam serdecznie