Krwawienie między blistrami a ryzyko ciąży

Witam .w lutym nie wystapilo krwawienie miedzy bistrami tylko mala plamka krwi wiec po 7 dniowej przerwie wzielam 2 tabletki pozniej przerwalam antykoncepcie tzn nie wielam 4 tabletek (w tym czasie wspolzylam bez zapiezpieczenia do konca)i wzielam pozniej okolo 12 tabletek ,jakie jest ryzyko ciazy teraz jestem 12 dni po braniu luteiny 50 ktora bralam 10 dni 2X1 tabletke dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ odstawiła Pani antykoncepcję na kilka dni, a w w tym czasie współżyła Pani z partnerem, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Powinna Pani zatem wykonać test ciążowy po około 14 dniach od ostatniego stosunku.