Krwawienie miesiączkowe podczas ciąży

Witam.W odpowiedzi na moje pytanie dostalem informacje ze w pierwszym trymestrze ciazy teoretycznie moze jeszcze wystapic krwawienie miesieczne.Czyli jesli dobrze rozumiem to jezeli krwawienie utrzyma sie i wystapi w 4 miesiacu od stosunku to ciaze mozna juz wtedy na pewno wykluczyc?Z gory dziekuje za odp.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W medycynie nie ma niestety słowa NA PEWNO. Oczywiście jeżeli okres będzie nadal się pojawiał raczej wyklucza to ciążę, nie mniej jednak aby wykluczyć ciążę najlepiej wykonać oznaczeni beta hCG z krwi.