Krwawienie po miesiączce a ciąża

25 grudnia miałam miesiączkę, która jak zawsze trwała 7 dni. Miesiączki mam zazwyczaj regularne ewentualnie. Dzień wcześniej lub później 8 stycznie współżyłam z mężem i nie jesteśmy pewni ale mogło dojść do zapłodnienia. 13 stycznia robiłam popołudniu test, który stwierdził brak ciąży. 22 stycznie dostałam miesiączkę, która trwała 5 dni i była bardzo skromna. Dziś 1 luty pojawiło się krwawienie bez żadnych objawów, ani brzuch mnie nie boli, ani nie mam innych objawów, więc skąd to krwawienia?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie acykliczne może mieć bardzo wiele powodów, a ciąża jest jednym z najbardziej prawdopodobnych w Pani sytuacji. Inne możliwe powody to nadżerka, polip czy rak szyjki macicy, endometrioza, infekcja dróg rodnych. Myślę, że powinna Pani wykonać test ciążowy i dalej obserwować zachowanie organizmu. Jeśli krwawienie się powtórzy, proszę się udać do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!