Krwawienie po poronieniu a ryzyko zakażenia

Witam,10 lutego poroniłam samoistnie (przy wypisie endometrium 19mm).Po wyjściu ze szpitala dostałam Sumamed na 2 dni(oba wzięłam)oraz Arthrotec Forte po którym miałam nudności,silne bóle żołądka oraz bardzo silną biegunkę.Lekarz zabronił mi go brać,a nie ma innego leku przeciwzapalnego o takim samym działaniu.Nadal leciutko krwawię i mam lekkie bóle podbrzusza.Obawiam się teraz, że krwawienie jest zbyt małe i że może dojść do zakażenia.Kontrola dopiero 19 lutego.Czy jest się czym martwić?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim należy zgłosić się na badanie kontrolne. Wobec znacznego nasilenia działań niepożądanych odstawienie Arthrotecu jest prawidłowym postępowaniem.