Krwawienie po skończeniu karmienia piersią

Witam! 9 miesięcy temu urodziłam dziecko, po porodzie okres miałam przez 3 tygodnie. Dlatego, że karmię piersią, kolejną miesiączkę dostałam po 8 miesiącach, która trwała tydzień czasu. Tydzień po okresie zaczęłam krwawić nie mocno, ale nie było to takie plamienie, ale tylko jeden dzień, odczuwałam lekki ból brzucha nie taki jak przy miesiączce. Czy to może być ciąża, czy może mój organizm się oczyszcza po takiej przerwie bez miesiączki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Możliwości jest wiele. Krwawienie mogło wynikać z tego, że po porodzie i karmieniu piersią ma Pani nieregularne cykle. Mogło to być krwawienie związane z owulacją czy ciążą. Może ono również wynikać z patologii np infekcji czy nowotworów.
Proponuję wykonać test ciążowy i ewentualnie udać się po poradę do swojego ginekologa.