Krwawienie po tabletce 72 h po

Mam problem, już miesiąc temu tu pisałam, ale dalej jestem niespokojna, opowiem raz jeszcze: 7 września dostałam okres, który jak zwykle trwał 6 dni. W nocy z dnia 14 na 15 września, nie mogę nazwać tego współżyciem, ale wypiłam ze znajomym trochę alkoholu i zaczęliśmy się pieścić, w pewnym momencie włożył mi penisa do pochwy, ale trwało to krótko (dodam tutaj, że jestem dziewicą), potem wkładał tylko palce. 17 września to był piątek, bardzo mnie to niepokoiło, zaczęłam się bać, że mimo wszystko mogło do czegoś dojść. Poszłam natychmiast do ginekologa. Doktor powiedziała, że błona dziewicza nieprzerwana i że w macicy nie ma nic, ale to i tak było za wcześnie, by cokolwiek stwierdzić. Żyłam ciągle w stresie, aż za 5 dni dostałam - nie wiem czy to był okres, czy tylko krwawienie. Trwało 3 dni, Doktor powiedziała, że ze stresu to mogło być, a dodam, że przy tej pierwszej wizycie Doktor przepisała mi tabletkę wczesnoporonną, wzięłam ją po jakichś 40 godzinach od zajścia.

Kiedy tydzień po wizycie poszłam jeszcze raz, to byłam akurat w trakcie tego krwawienia, więc doktor zrobiła mi tylko USG i znów powiedziała, że nic nie ma w macicy i jajnikach, że mogę być spokojna. I ten spokój był do pewnego czasu, ale mnie nerwy dopadły, co prawda miesiączkę miałam teraz trochę spóźnioną, bo 19 października, ale ciągle źle się czuję, jest mi niedobrze, w podbrzuszu jakby coś się działo, słaba jestem, mam wrażenie, że krok po kroku mam objawy ciąży i nie wiem czy to faktycznie przez stres, czy to jest ta nieszczęsna ciąża. Tydzień temu stwierdzono żółć w żołądku i już nie wiem co robić, niemalże codziennie robię testy na ciążę i wynik jest ciągle negatywny, ale i mimo to czuję strach, może dlatego, że to była pierwsza taka sytuacja? Nie chcę też chodzić do ginekologa co tydzień - bo zrobię z siebie histeryczkę, dlatego piszę tutaj. Czy możliwe jest, bym była w tej ciąży? Dodam, że partner powiedział, że wytrysku nie było, ale nie wiem czy powinnam wierzyć. Jakie są szanse, że to nie jest ciąża i skąd te różne objawy?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pani obawy są bardzo podobne do tych, które przeżywa wiele młodych kobiet w okresie, kiedy dochodzi do pierwszych zbliżeń z osobą przeciwnej płci. Obawy te są irracjonalne, z pewnością nie jest Pani w ciąży, a najlepszym tego dowodem jest negatywny wynik testu ciążowego oraz fakt pojawienia się miesiączki. Ciąża w wyniku tego typu zbliżeń jest niemożliwa - nie doszło ani do pełnej penetracji, ani wytrysku w okolice pochwy! Krwawienie, które wystąpiło po 5 dniach, było związane najpewniej z tabletką po, którą Pani przyjęła. Pozostałe objawy, bardzo niespecyficzne, są z pewnością wywołane stresem związanym ze strachem przed niechcianą ciążą.

Pozdrawiam serdecznie!