Krwawienie po tabletce "po" - czy to okres?

24 stycznia miałam pierwszy dzień okresu, który się skończył 28. Niezabezpieczony stosunek miałam 8 lutego, a już 9 lutego po 23 godzinach wzięłam tabletkę "po". Od 19 lutego krwawię tak jakby to miał być normalny okres, który planowo powinnam dostać 21 lutego. Pytanie jest takie: to krwawienie to po tabletce czy to okres? Czuję się i wygląda tak jak właśnie byłby to okres...

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Lek, który Pani przyjęła po stosunku ma wiele działań niepożądanych. Do tych działań należą m.in. przejściowe zaburzenia miesiączkowania oraz krwawienia śródcykliczne. Ponieważ krwawienie pojawiło się  dwa dni przed spodziewaną miesiączka należy je traktować jako wcześniejszy okres. Gdyby w kolejnym cyklu pojawiły się zaburzenia konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam