Krwawienie po zabiegu łyżeczkowania - czy to jest normalne?

Witam. Byłam w 12. tygodniu ciąży kiedy dowiedziałam się, że ciąża obumarła. 29 lipca miałam zabieg oczyszczający, krwawienie trwało ok. 5 dni. Dostałam miesiączkę i zaczęłam brać tabletki Y*** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) i od tego czasu, tj. 3 tyg. mam palmienia (brązowe). Czy to jest normalne?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krwawienie po poronieniu zawsze może oznaczać oczyszczanie się macicy. Jeżeli krwawienie jest brązowe, skąpe, a wynik badania histopatologicznego po łyżeczkowaniu był w normie, to nie ma większych powodów do niepokoju. Jeżeli natomiast krwawienie jest obfite i nie chce ustąpić, należy udać się do lekarza ginekologa.

Krwawienie może być też spowodowane pierwszym opakowaniem tabletek po przerwie. W trakcie brania pierwszego opakowania pacjentki często narzekają na plamienia śródcykliczne.

Pozdrawiam serdecznie!