Krwawienie po zabiegu usunięcia polipa

Witam, jestem po zabiegu osunięcia polipa. Po zabiegu lekko krwawię już tydzień. Krew ma jasny kolor. Jestem też przed okresem. Czy to normalne, że tak długo się krwawi i czy po prostu dostanę okres? Miałam obawy, więc wybrałam się do lekarza ponownie, lekarz zbadał i twierdzi, że wszystko jest dobrze i nie mam się martwić.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krwawienie raczej nie jest związane z zabiegiem usunięcia polipa (rozumiem, że był on zlokalizowany w szyjce macicy). Po zabiegu ukręcenia polipa można krwawić, lecz nieznacznie (plamienie) i nie dłużej niż kilka dni. Przypuszczalnie zaczyna się miesiączka. Oczywiście gdyby krwawienie utrzymywało się po menstruacji, proszę ponownie udać się do ginekologa, by ten wykluczył ewentualne uszkodzenie szyjki macicy podczas zabiegu (jest to bardzo mało prawdopodobna wersja).

Pozdrawiam serdecznie!