Krwawienie po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam mam pytanie odnosnie tabletek antykoncepcyjnych po, albowiem po zarzuciu takiej tabletki u mojej dziewczyny wystapilo krwawienie 11 dni przed koncem cyklu trwalo tydzien i po tygodniu wystapil znow okres czyli juz w czasie cyklu ktory powinien byc normalnie. Pomiedzy czasem tych 2 okresow byly dni plamienia na brazowo z tego co slyszalem. Czy jest to cos normalnego czy warto z tym isc do ginekeloga czy to wynik uzycia escapelle ? W ulotce nie bylo napisane nic o podwojeniu okresu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie objawy mogą być wywołane wahaniami hormonalnymi.