Krwawienie podczas brania antykoncepcji

Witam, mam problem. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 2 lat. Ostatnio miałam wyjazd na 3 dni i zapomniałam wziąć ich ze sobą. Jak wróciłam to postanowiłam nadrobić i brałam ominięte co 12 godzin. Po drugiej tabletce dostałam bardzo mocnego krwawienia i ból jajników. Dodam, że w ciągu tych 3 dni doszło do stosunku. Bardzo się martwię zaistniałą sytuacją. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

To, co Pani zrobiła, było bez sensu - nie można "nadrobić" pominiętych tabletek ,o ile opóźnienie w zażyciu trwało więcej niż 12 godzin. Zażycie zbyt dużej ilości tabletek może powodować nudności i krwawienia, co wystapiło u Pani. Ponieważ wspólżyła Pani bez zabezpieczenia (bo nie zażywała Pani tabletek) mogło dojść do owulacji i zapłodnienia. Powinna Pani zaprzestać zażywania preparatu i rozpocząć je ponownie po wykluczeniu ciąży (na początku nowego cyklu). Test ciążowy można wykonać 10-14 dnia od podejrzewanego dnia poczęcia (wcześniej może być fałszywie ujemny).

Pozdrawiam!