Krwawienie podczas menopauzy

witam mam pytanie czy jeśli kobieta rzechodzi menopalze to moze wystapic krwawienie po dłuższym czasie do tego dochodzi ból piersi i brzucha i opuchniecie a do tego czeste wizyty w toalecie czy to normalne co robić bardzo sie denerwuje.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nieregularne krwawienia z nawet kilkumiesięcznym opóźnieniem mogą się pojawić w trakcie przechodzenia menopauzy, jeśli natomiast krwawienie ma wyjątkowo obfity charakter lub utrzymuje się dłużej, niż dotychczas, to wskazany jest kontakt z ginekologiem.