Krwawienie podczas oddawania stolca - co powinienem zrobić?

Od roku z przerwami zauważyłem, podczas oddawania stolca zauważyłem krwawienia. Zaniepokoiło mnie to i poszedłem do chirurga skierował mnie na kolonoskopie -opis: kolonoskop wprowadzono do kątnicy. Jelito grube bez widocznych zmian patologicznych. W kanale odbytu- szczelina z guzkiem wartowniczym. Lekarz nic mi nie przepisał zalecił tylko stosowanie diety, nic to nie pomogło krwawienia powtarzają się, zwiększyła się ilość oddawanych stolców, no i odczuwam bóle. Chciał bym nadmienić że kiedyś miałem problemy z żołądkiem -robiłem gastroskopie no i wyszło że mam refluks żołądka, może tu jest jakaś przyczyna??? Proszę o pomoc lub jakąś mądrą rade. Sam na własną rękę stosowałem czopki na hemoroidy - pomogło chwilowo no i wszystko dalej od nowa pomocy !!! z góry dziękuje za poradę

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Proszę pamiętać, że krwawienie z przewodu pokarmowego zawsze jest objawem niepokojącym i zdecydowanie jak najszybciej powinien skonsultować się Pan ze specjalistą gastrologiem.
By ocenić potencjalną przyczynę krwawienia konieczne byłoby uzyskanie informacji o tym jakie objawy krwawienia Pan zaobserwował - czy była to świeża krew czy też na przykład stolec o charakterze smolistym.

Ponadto czy towarzyszyły temu inne objawy, jeśli tak to jakie, itd.
Bez względu jednak na przypuszczenia konieczne jest powtórzenie badań endoskopowych, a w szczególności kolonoskopii. Ponadto koniecznie powinien mieć Pan wykonane usg brzucha oraz panel badań podstawowych.

By uzyskać skierowanie do specjalisty/szpitala proszę zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu.