Krwawienie podczas pettingu - mogło dojść do jakiegoś zakażenia?

Wczoraj z moim partnerem uprawialiśmy seks oralny, a także petting. Po chwili mój chłopak zauważył krew na swoich palcach. Po tym ja nie odczuwałam żądnego bólu, lecz w trakcie czułam jakby on chciał dojść za daleko i z jednej strony było to troszkę bolesne a z drugiej przyjemne. Krew była jasna i bardzo rzadka, a krwawienie trwało może z 10 min i nie było obfite. Wtedy byłam w 10 dniu przed miesiączką, nigdy wcześniej tak nie miałam. Czy to mogło być spowodowane tym, że mój organizm był osłabiony przez chorobę jaką przeżywałam i gorączkę? Może podczas tego dojść do jakiegoś zakażenia? Czy to może mieć w przyszłości wpływ na moją płodność?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli jest Pani dziewicą to krwawienie mogło mieć związek z uszkodzeniem błony dziewiczej. Partner mógł także uszkodzić palcem ścianę pochwy, co spowodowało krwawienie.
Proszę się nie obawiać wpływu takiego epizodu na płodność w przyszłości, choć proszę też bardziej uważać następnym razem i nie narażać się tak inwazyjne pieszczoty.
Jeżeli nastąpią objawy zakażenia (brzydko pachnące upławy, ból podbrzusza, gorączka czy świąd) proszę się udać do ginekologa, który przepisze odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!