Krwawienie przed okresem a stosunek bez zabezpieczenia

Witam mam 20 lat i współżyje z moim narzeczonym bez żadnych zabezpieczeń i nigdy nie dochodzi w pochwie, lecz ostatni raz kochaliśmy sie tydzien temu jak miałam dni płodne, a dzisiaj czyli ok 2 tyg przed następnym okresem dostałam znienacka krwawienie, czy moge być w ciązy?

Witam serdecznie.
Tak, zdecydowanie może być Pani w ciąży. Stosunek przerywany nie jest bowiem skuteczną metodą antykoncepcyjną, gdyż w preejakulacie czyli wydzielinie wydobywającej się z członka przed wytryskiem mogą znajdować się plemniki.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Po pierwsze warto podkreślić, że skoro współżyje Pani z partnerem bez zabezpieczenia, to ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Niestety nie ma jednak takiej możliwości. by potwierdzić lub wykluczyć ciążę na podstawie opisanego krwawienia. Teoretycznie może być to bowiem krwawienie/plamienie implantacyjne jak i objaw schorzeń narządu rodnego. Proszę zatem wykonać test ciążowy i skonsultować się z lekarzem ginekologiem.