Krwawienie przy tabletce „po” - co się dzieje?

Witam,
odbyłam stosunek w poniedziałek i w ten sam dzień zażyłam E***, ponieważ mój partner we mnie doszedł. Okres powinnam mieć dopiero za 14 dni, a przez dwa ostatnie dni mocno krwawię i wygląda to jak okres. Czy jest możliwe, że to ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wśród działań niepożądanych wymienionego przez Panią preparatu są objawy ze strony układu rozrodczego. U więcej niż u jednej pacjentki na dziesięć występują krwawienia z dróg rodnych niezwiązane z cyklem miesięcznym. Lek może również doprowadzić do zaburzeń miesiączkowania. Może dojść zarówno do opóźnienia, jak i przyspieszenia krwawienia. Oczywiście nie można w stu procentach wykluczyć ciąży.
Jeśli objawy nie ustąpią powinna Pani zasięgnąć porady ginekologa. Dla pewności warto również wykonać test ciążowy czternaście dni po odbyciu stosunku.