Krwawienie śródcykliczne - czy ma związek z tabletkami?

Witam, brałam tabletki antykoncepcyjne ok rok czasu Y*z (24+4). Niedawno zmieniłam swoją dietę i krwawienie wystąpiło tyg wcześniej (przy braniu różowych tabletek), które skończyło się przy braniu 3 tabletki jasnoróżowej (których jest 4). Czy powinno wystąpić kolejne krwawienie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Krwawienia śródcykliczne to dość częsty objaw uboczny występujący podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Tym bardziej mogą się pojawiać na skutek zmiany stylu życia, w tym diety. Mogą one ponadto jak najbardziej zmniejszać obfitość właściwego krwawienia z odstawienia. W przypadku jednak, gdyby się powtarzały, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Takie krwawienia mogą być bowiem również skutkiem wielu schorzeń, takich jak mięśniaki czy nadżerki.