Krwawienie śródcykliczne, okres czy nadżerka?

Witam, mam problem z krwawieniem śródcyklicznym. Od niedawna zażywam tabletki antykoncepcyjne i obecnie jestem przy końcówce 3. opakowania. Problem mój polega na tym, że po 14-tej tabletce z każdego blistra występuje u mnie krwawienie. Trwa ono do końca opakowania i towarzyszy mu ból brzucha taki jak przy normalnej miesiączce. Jeśli to krwawienie nie występuje samoistnie to zaczyna się po stosunku. Wydzielina ta tak jak dziewczyny zaznaczają ma specyficzny zapach i kolor. Żadnych innych objawów nie mam. Dodam także, że przy pierwszej wizycie u ginekologa dowiedziałam się, że mam lekką nadżerkę, ale nie mam się czym martwić, to też i "normalnie" współżyjemy z chłopakiem. Stąd i moje pytanie. Czy jest to to normalne, uboczne w skutku krwawienie czy powinnam się udać do ginekologa, gdyż może to być przyczyną nadżerki? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych są krwawienia śródcykliczne. Powinny one ustąpić po 3-4 pierwszych opakowaniach. Gdyby tak się nie stało należy rozważyć zmianę tabletek na inne.
Natomiast plamienia/krwawienia po stosunku czyli tzw. krwawienia kontaktowe są związane z nadżerką.
Natomiast w Pani przypadku niepokojący jest fakt, że wydzielina ma nieprzyjemny zapach. Może to być objawem stanu zapalnego dróg rodnych. Dlatego proponuję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam