Krwawienie śródcykliczne podczas stosowania 5. opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Jestem w trakcie przyjmowania 5 opakowania tabletek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych. Krwawienie z odstawienia powinno wystąpić za tydzień a ja zauważyłam plamienie. Wiem, że krwawienie śródcykliczne może wystąpić na początku przyjmowania hormonów ale czy w mojej sytuacji jest to normalne? Czy skuteczna ochrona przed ciążą jest zachowana?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli przyjmuje Pani tabletki regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta, nie ma powodów do obaw - jest Pani chroniona.