Krwawienie w dni płodne

Dlaczego krwawię zawsze w dni płodne? Nie jest to normalne krwawienie tylko duża ilość śluzu z krwią. Zdarza mi się też krwawienie 1-dniowe po stosunku, ale nie zawsze. Czy to może świadczyć o jakiejś chorobie?

Witam serdecznie! U niektórych kobit, w połowie cyklu pojawiają się niewielkie plamienia z dróg rodnych. Są to tzw. plamienia owulacyjne. Jeżeli krwawienie nie jest nasilone, nie budzi naszego niepokoju. Wspomina Pani jednak, iż po stosunku także pojawia się krwawienie, które nie może zostać uznane za fizjologiczne. Przyczyn podobnych dolegliwości może być wiele. Najczęściej są to nadżerki, ale także polipy, mięśniaki, endometrioza. Ustalenie właściwej przyczyny krwawień kontaktowych (krwawienia występujące po zbliżeniu) możliwe jest wyłącznie po przeprowadzeniu badania ginekologicznego. Z tego też względu zachęcam do umówienia się na wizytę u specjalisty. Pozdrawiam