Krwawienie w drugim dniu przerwy

Witam! Stosuję regularna antykoncepcje hormonalna od ok. 5 miesięcy. Krwawienie zazwyczaj występowało w 3 dniu przerwy. Ostanito natomiast zaczęło się już w 2 dniu. Czy to cokolwiek zmienia? Czy powinnam skrócić tydzień i zażyć kolejną tabletkę wcześniej? Dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry Pani.

Wcześniejsze krwawienie nie musi być wyrazem żadnej patologii. Proszę przyjmować tabletki tak, jakby się nic nie zmieniło. To znaczy 3 tygodnie i tydzień przerwy. Gdyby natomiast krwawienie pojawiło się w trakcie przyjmowania tabletek albo było wyjątkowo obfite, to należy się zgłosić do ginekologa w celu wyjaśnienia przyczyn krwawienia międzymiesiączkowego. Proszę w każdym razie nie skracać okresów przyjmowania tabletek.