Krwawienie w pierwszych miesiącach ciąży

Witam. Wiem, że u niektórych kobiet w pierwszych miesiącach ciąży może wystąpić krwawienie w czasie miesiączki. Chciałam się zapytać jak takie krwawienie może wyglądać , czy np jest ono identyczne jak normalna miesiączka czy też to powinno wyglądać bardziej jako plamienie?? czy tego rodzaju krwawienia to częsta przypadłość u kobiet ??dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Kobieta w trakcie ciąży nie miesiączkuje, może jedynie występować u niej plamienie lub krwawienie, co każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem ginekologiem.
Plamienie takie może pozornie wyglądać jak zwykłe krwawienie miesięczne, zazwyczaj jednak trwa krócej i jest mniej obfite.
Nawet do 50% ciąż na wczesnym etapie roni się samoistnie. Nie ma jednak dokładnych badań jak często dochodzi do krwawienia u kobiet w I trymestrze ciąży.