Krwawienie w połowie cyklu a ciąża

Mam 21lat i niepokoi mnie mój ostatni okres. Dostałam go w 2 tyg. po poprzednim okresie, a raczej miałam regularne cykle.7 go dnia tego cyklu kochałam się z narzeczonym z zabezpieczeniem i nic się nie stało, nasienie było w prezerwatywie, a za 5 dni dostałam okresu.
Nie wiem czy jest to ciąża czy jakaś choroba? Dodam, że bolały mnie piersi, tylko ten ból zaczął się jeszcze jak miałam poprzedni okres i utrzymywał się aż do tego ostatniego krwawienia.
Prószę o odpowiedź

Lek. Aneta Zwierzchowska

Mam 21lat i niepokoi mnie mój ostatni okres. Dostałam go w 2 tyg. po poprzednim okresie, a raczej miałam regularne cykle.7 go dnia tego cyklu kochałam się z narzeczonym z zabezpieczeniem i nic się nie stało, nasienie było w prezerwatywie, a za 5 dni dostałam okresu.
Nie wiem czy jest to ciąża czy jakaś choroba? Dodam, że bolały mnie piersi, tylko ten ból zaczął się jeszcze jak miałam poprzedni okres i utrzymywał się aż do tego ostatniego krwawienia.
Prószę o odpowiedź
Witam!

Nie wydaje mi się, żeby ewentualna ciąża była przyczyną nieregularności w Pani krwawieniach. Czasami w momencie owulacji, w około 2 tygodnie od początku cyklu, może nastąpić plamienie. Rozumiem, że w Pani przypadku nie było to plamienie, tylko regularna, obfita miesiączka. Proszę się nie denerwować i pamiętać, że pojedyncze zaburzenia cyklu menstruacyjnego mogą się zdarzyć każdej zdrowej kobiecie. Jeżeli nieregularności te będą się powtarzać może się Pani udać do lekarza ginekologa, który zleci badania poziomu hormonów w celu ustalenia przyczyny.

Pozdrawiam serdecznie!