Krwawienie w środku cyklu - czego może być objawem?

Witam! Kilka dni temu - 17.02 - zdecydowaliśmy się z narzeczonym na współżycie bez zabezpieczenia. To była świadoma decyzja i obydwoje wiemy, co może być efektem współżycia bez zabezpieczenia oraz wytrysku w środku. Kochaliśmy się dwukrotnie, a mój narzeczony dwukrotnie skończył w środku. Ostatnią miesiączkę miałam 3.02 i trwała ona pięć dni. Mój cykl miesiączkowy trwa 28-29 dni. Dokładnie dwa dni po stosunku - 19.02, około południa, pojawiło się u mnie lekkie krwawienie. Krew była całkowicie inna niż przy miesiączce - była bardzo czerwona - jasno-czerwona z odrobiną śluzu przez krótką chwilę. Krwawienie ustało całkowicie na następny dzień.. Nie było ono obfite, wręcz nawet bardzo delikatne. Odczuwałam lekki dyskomfort w podbrzuszu. Nie był to ból, ale delikatny ucisk, który był odczuwalny przez następnych kilka dni.

Miesiączkę powinnam dostać około 2-3 marca. Myślałam, że pojawiła się ona szybciej, jednak już nie krwawię. Czego objawem może być to delikatne krwawienie? Kilka dni wcześniej miałam objawy owulacyjne i był to czas, w którym owulacja mogła się pojawić, więc ciąża jest brana pod uwagę i to bardzo by mnie ucieszyło. Chciałabym jednak wiedzieć, na co wskazuje to krwawienie, które przytrafiło mi się po raz pierwszy. Czy takie krwawienie występuje zazwyczaj tylko przez chwilę czy może się powtórzyć? Pytam, ponieważ 21.02, czyli 4 dni po pierwszym stosunku bez zabezpieczenia przytrafiło mi się ponownie na krótką chwilę, a mianowicie w trakcie stosunku i w trakcie też ustąpiło. Zadaję tyle pytań, ponieważ jestem obecnie za granicą i nie mam możliwości wybrać się tu do ginekologa.

Wiem, że ciąży nie da się wybadać przez internet, jednak zmartwiło mnie to krwawienie i chciałam jak najszybciej dowiedzieć się, z czym jest ono związane. Zadzwoniłam do mojego ginekologa, jednak nie chciał udzielić mi odpowiedzi przez telefon, gdyż uznał mnie za niedoinformowaną nastolatkę, która myśli, że ciążę da się stwierdzić przez telefon. Dodam tylko, że mam 24 lata, jestem świadoma swoich decyzji i staram się bacznie obserwować swoje ciało. Pozdrawiam!

Witam serdecznie,
Krwawienie w środku cyklu mogło mieć związek z owulacją. Zazwyczaj trwa ono 1-2 dni. Natomiast krwawienie bezpośrednio po stosunku może być objawem nadżerki szyjki macicy. W Pani przypadku należy rówież brać pod uwagę ciążę. Aby wyjaśnić przyczyny Pani objawów konieczna jest konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam