Krwawienie w środku cyklu - czy to może być coś poważnego?

Witam,
ostatnią miesiączkę dostałam 24.01.2011. 14 dnia cyklu, późnym wieczorem, zauważyłam lekkie plamienie (ok. 1 godz. po stosunku), tzn. odrobinę krwi i krwi wymieszanej z przezroczystym śluzem. Następnego dnia rano objawy dalej się utrzymują. Pierwszego dnia miesiączki zawsze mam straszne bóle, a teraz ból jest bardzo delikatny, prawie niezauważalny.
Dodam że mam nadżerkę i staramy się z mężem o dziecko od jakiegoś czasu. Proszę o pomoc i odpowiedź, ponieważ trochę się przestraszyłam.
Czy to może być coś poważnego?

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,

plamienie w połowie cyklu może mieć związek z owulacją. Trwa ono zazwyczaj 1-2 dni i nie jest powodem do niepokoju. W Pani przypadku może być to również objaw nadżerki. Po stosunku pojawia się plamienie/krwawienie i jest to tzw. plamienie, krwawienie kontaktowe.

Przed zajściem w ciążę proponuję konsultację ginekologiczną.
Pozdrawiam