Krwawienie w trakcie stosowania środków antykoncepcyjnych. Dlaczego się przedłuża?

Zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne 7 lutego, w pierwszym dniu miesiączki, i stosuję nadal.  14 lutego miesiączka się skończyła, jednak wciąż mam plamienie. Nie jest obfite, ale wciąż muszę używać wkładek. Nie wiem, czy powinnam się skonsultować z lekarzem, czy wpływ wywołało to, że podczas stosowania środków antykoncepcyjnych zażywałam leki na grypę oraz środek na przewlekle zapalenie pęcherza, które miałam parę miesięcy temu. Lekarz przepisał mi ten środek profilaktycznie i powiedział, że nie ma wpływu na to, że będę stosować antykoncepcję. Plamienie trwa już 3 dni, a ja nie wiem, czy to przejdzie. Czy jednak muszę odstawić tabletki? Czy skonsultować się z lekarzem? Proszę o poradę

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w trakcie przyjmowania kilku pierwszych opakowań tabletek antykoncepcyjnych organizm musi się przystosować do nowej gospodarki hormonalnej - wówczas mogą występować plamienia. Wizyta u lekarza ginekologa nie zaszkodzi.
Pozdrawiam!