Krwawienie z dróg rodnych - czy coś jest nie tak?

Bardzo się martwię o moją mamę, ma 41 lat. Powodem mojego niepokoju jest to, że dostaje okres dwa razy w miesiącu i trwa on kilka dni, a teraz dostała okres i ma go już 23 dni – czy jest coś nie tak? Ona boi się iść do lekarza, dlatego bardzo proszę o szybką wiadomość. Dziękuję
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Krwawienie z dróg rodnych, które trwa ponad trzy tygodnie nie jest sprawą normalną. W wieku Pani mamy może ono świadczyć o zmianach w obrębie macicy (np. mięśniakach). Długotrwałe krwawienie może doprowadzić do różnego rodzaju zaburzeń, np. anemii.
Aby zdiagnozować przyczynę problemu niezbędna będzie wizyta u specjalisty ginekologa. Nie należy jej odkładać.