Krwawienie z nosa a niskokaloryczna dieta

Dzien dobry mam pytanie dotyczace mojej diety mam 30 lat jestem osoba bardzo otyla przy wzroscie 160cm waze az 130 kg o 2 tyg stosuje diete 1000kcal ale zauwazylam krwawienie z nosa czy to moze byc spowodowane niskokaloryczna dieta? prowadze siedzacy tryb zycia ale narazie wprowadzilam 15min cwiczenia rano i wieczorem tylko tyle narazie daje rade czy to na poczatek wystarczy by schudnac? z gory bardzo dziekuje za odpowiedz. sylwia.

Witam,
nie umiem powiedzieć, czy krwawienie z nosa jest przyczyną złej diety. Być może jest ona uboga w produkty zawierające żelazo i witaminę C. Ale w tej sprawie warto skonsultować się z lekarzem.
A co do Pani diety, to uważa, że rozpoczynanie diety od tak niewielkiej ilości kalorii, nie jest odpowiednie. uważam, że powinna Pani zacząć od bardziej kalorycznej diety i stopniowo wraz z ubytkiem jeszcze obniżać tę wartość. Tak restrykcyjna dieta na samym początku, może doprowadzić do niedoborów składników odżywczych oraz sprawić, że będzie Pani głodna i szybko porzuci dietę.
Co do ćwiczeń to jak najbardziej proszę zaczynać od krótszych, a częstszych sesji i stopniowo wraz z ubytkiem masy ciała zwiększać intensywnosc.

Witam dieta 1000 kcal to poniżej pani podstawowej przemiany materii, stąd ilość kalorii jest za mała i może wywoływać różne stany. Ilość ćwiczeń zależy od samopoczucia i możliwości osoby. Może warto zwiększyć kaloryczność np. do 1300-1500 kcal i wtedy będzie więcej energii na ćwiczenia, a masa ciała będzie się zmniejszać stopniowo i zdrowiej. Przy planowanym dużym spadku masy ciała trzeba podjąć działania długofalowe, wtedy jest większa szansa na sukces, a Pani organizm już się "buntuje".