Krwawienie z odbytu po seksie analnym

Witam. Wczoraj pierwszy razu uprawiałam seks analny z moim chłopakiem. Po jakimś czasie od stosunku zauważyłam kilka plamek krwi z odbytu. Czy to coś poważnego, czy po prostu powinnam poczekać aż się zagoi? Czy seks analny jest niebezpieczny ?

Śluzówka łatwo ulega uszkodzeniu, stąd krwawienia. Łatwiej o infekcje.
Pozdrawiam. JW.

Dzień dobry!

Seks analny może być bezpieczny, przy odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu. Generalnie jednak odbyt nie jest naturalnie stworzony do penetracji - jest mniej elastyczny niż pochwa, nie ma naturalnego nawilżenia - więc takie współżycie może powodować ból, dyskomfort, otarcia, krwawienie. Wiele zależy od indywidualnych preferencji, stopnia podniecenia, dodatkowe nawilżenia i współpracy między partnerami.

Pozdrawiam!