Krwawienie z odbytu po zabiegu usuwanego zęba

Witam, Dwa lata temu wystąpiły u mnie biegunki, badanie kału wykazało krew utajoną i wówczas wykonano u mnie kolonoskopię. Badanie nie wykazało polipów, stwierdzono zespół jelita wrażliwego. Wczoraj miałam usuwany ząb ósemkę i leciało mi kilka godzin sporo krwi z rany. Następnego dnia po oddaniu stolca zauważyłam na papierze toaletowym cieniuteńkie czerwone ślady (kreski). Czy te niewielkie ślady krwi mogą być związane z krwawieniem po usunięciu zęba? Dziękuję

Nie. Krew musi pochodzić z jelita grubego. Jeśli by się powtarzało to trzeba zastanowić się nad tym rozpoznaniem jelita drażliwego bo może to wrzodziejące zap jelita lub choroba Crohna...