Krwawienie ze skrzepami a poronienie

Byłam w 5 tyg ciąży, zaczęłam krwawić w sobotę dość dużo i było widać skrzepy, potem krew była ciemniejsza i po nieprzespanej nocy krwawienie prawie ustało. Troszkę plamię, czy to było poronienie?

Witam!

Niestety w Pani przypadku to bardzo możliwe, że doszło do poronienia. Jednak przy takich objawach należy też wykluczyć ciążę pozamaciczną (dochodzi o niej, gdy jajo płodowe umiejscowi się poza jamą macicy, najczęściej w jajowodzie). Jeżeli pęknie może dawać podobne dolegliwości.

Powinna Pani udać się do lekarza ginekologa. W takiej sytuacji wskazane jest wykonanie USG narządu rodnego z użyciem głowicy dopochwowej. Należy również sprawdzić, czy nie ma ryzyka ponownego krwawienia.